Energijos efektyvumo etiketės

Dažnai sunku susigaudyti energijos vartojimo efektyvumo etikečių ir teisės aktais nustatytų sertifikatų gausoje. „Airwell" gali visa tai padėti suprasti...

„Airwell” padeda išsiaiškinti energijos vartojimo efektyvumo etiketes
ir teisingai pasirinkti įrangą, kuri tausoja aplinką ir jūsų biudžetą.

2021 m. energijos vartojimo efektyvumo etiketė, kurią vartotojas gali lengviau perskaityti

Energijos vartojimo efektyvumo etiketėse ES gaminami arba parduodami prietaisai klasifikuojami pagal suvartojamos energijos kiekį. Tai leidžia sutaupyti pinigų, nes galite rinktis mažiausiai energijos suvartojančius gaminius.

Sezoninis efektyvumas

Sezoninis efektyvumas – tai metodas, kuriuo matuojamas faktinis šildymo ir vėsinimo technologijų energijos vartojimo efektyvumas per visus metus. Šis rodiklis leidžia realiau įvertinti sistemos energijos vartojimo efektyvumą ir jos poveikį aplinkai. Energijos vartojimo efektyvumo vertinimo metodika apibrėžta pagal ES energiją vartojančių gaminių direktyvą (ErP direktyva arba Ekologinio projektavimo direktyva), joje nustatyti būtiniausi ekologinio projektavimo reikalavimai, kuriuos gamintojai privalo įtraukti į energiją vartojančius gaminius.

Sezoniniam efektyvumui užtikrinti būtina šildymo ir vėsinimo produktų vertinimo sistema, kurią turi įdiegti visi gamintojai. Ši vertinimo sistema yra tokia:

  • Sezoninis energijos vartojimo efektyvumo koeficientas (SEER) vėsinimui 
  • Sezoninis energijos vartojimo efektyvumo koeficientas (SCOP) šildymui

Kaip interpretuojami SEER ir SCOP kodai?

Šilumos siurblio energijos sąnaudos (efektyvumas) išreiškiamos naudojant SEER ir SCOP koeficientus.

  • SEER yra gaminio sezoninis energijos vartojimo efektyvumo koeficientas ir apibrėžia jo vėsinimo režimo energijos klasę.
  • SCOP yra sezoninis efektyvumo koeficientas ir apibrėžia šilumos siurblio šildymo režimo energijos klasę. Kuo didesni SCOP ir SEER koeficientai, tuo ekonomiškesnis įrenginys. Šie kodai padeda lengviau palyginti skirtingų prietaisų energinį naudingumą.

Sezoniniai įvertinimai

Sezoninis įvertinimas atspindi faktinį šilumos siurblio energijos suvartojimą, atsižvelgiant į jo energijos vartojimo efektyvumą per visus metus. SEER ir SCOP vertės matuoja metinį energijos suvartojimą ir efektyvumą, esant tipiniam kasdieniam naudojimui.

Ilgalaikėje perspektyvoje jos atsižvelgia į temperatūros svyravimus ir budėjimo laikotarpius, todėl aiškiai ir patikimai parodo tipinį energijos vartojimo efektyvumą per visą šildymo ar vėsinimo sezoną.